Największe i najbardziej prestiżowe turnieje pokerowe na świecie

Poker to gra, która dla większości osób jest symbolem hazardu. Jednak w rzeczywistości klasyczne rozgrywki pokerowe wcale nie są oferowane w standardowych kasynach. Te, które wszyscy kojarzą, można raczej porównać do sportu, niż gry losowej, a turnieje pokerowe w wielu kręgach są traktowane na równi z innymi powszechnie lubianymi dyscyplinami. Należy rozgraniczyć pokera kasynowego, którego można na przykład spotkać w bibliotece IviBet, a pokera klasycznego, w którym gracze rywalizują ze sobą.

To właśnie ten drugi pozwala tworzyć turnieje, gdzie gracze rywalizują nie tylko o miano najlepszego, ale także o ogromne pieniądze, które niekiedy sięgają milionów dolarów. W niniejszym artykule przedstawiamy największe i cieszące się największą popularnością turnieje pokerowe.

World Series of Poker

Zdecydowanie najbardziej prestiżowy turniej pokerowy, w którym każdego roku biorą udział tysiące graczy aspirujących o miano najlepszego na świecie. Jest rozgrywany od ponad 50 lat w USA i biorą w nim udział osoby zgłaszające się z całego świata. Zawodnicy rywalizują w różnych odmianach pokera. Głównym wydarzeniem jest tzw. Main Event, który nieoficjalnie ma rangę pokerowych mistrzostw świata.

Pula nagród zależy od danego roku, ale najczęściej wynosi około 60-80 milionów dolarów.

Zwycięzca otrzymuje ekskluzywną złotą bransoletkę, ogromną – wielomilionową nagrodę oraz trafia do galerii sław pokera. Podczas WSOP rozgrywane są także inne popularne wydarzenia jak Big One for One Drop, Colossus, czy Poker Players Championship.

European Poker Tour

turnieje pokerowe

Jak sama nazwa wskazuje, jest to seria turniejów rozgrywanych w Europie, ale udział w nich biorą gracze z całego świata. EPT jest najczęściej rozgrywany w różnych popularnych europejskich miastach. To między innymi Barcelona, Praga, Londyn oraz Monte Carlo. Podczas trwania EPT rozgrywane są różne popularne wydarzenia jak Super High Roller, gdzie gra idzie o naprawdę wysokie stawki.

Pula nagród zależy od danego roku, ale najczęściej wynosi około 5-10 milionów euro.

World Poker Tour

Druga najpopularniejsza seria turniejów pokerowych, które są rozgrywane na całym świecie. To liczne prestiżowe turnieje jak np. WPT Five Diamond World Poker Classic, czy WPT Championship. Turnieje nadają się zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, którzy chcieliby nabyć doświadczenia na arenie międzynarodowej.

Pula nagród zależy od danego roku, ale najczęściej wynosi około 5-10 milionów dolarów.

Aussie Millions Poker Championship

turnieje pokerowe

Największy turniej pokerowy w Australii, który odbywa się w Melbourne. Co roku w jednym miejscu gromadzą się najlepsi pokerzyści z całego świata, którzy walczą o nagrodę główną w postaci miliona dolarów. Turniej jest bardzo prestiżowy, słynie z wysokiego wpisowego i co za tym idzie ogromnych pul nagród. Wśród najpopularniejszych wydarzeń tego turnieju jest $100000 Challenge, $250000 Challenge i $1000000 Big Game.

Triton Million for Charity

W tym przypadku poker łączy największe pokerowe gwiazdy z dobrą sprawą. To najdroższy turniej pokerowy na świecie, który wymaga wpisowego na poziomie 1 miliona funtów. Połowa tej kwoty idzie do puli nagród, a druga połowa trafia na cele charytatywne. To niesamowicie prestiżowe wydarzenie, ponieważ udział w nim mogą wziąć wyłącznie osoby, które otrzymały specjalne zaproszenie. Ponadto każdy zaproszony może zabrać ze sobą jednego gościa. W ten sposób na wydarzeniu pojawia się prawdziwa śmietanka świata pokera. Nagroda główna zależy od liczby uczestników, ale najczęściej wynosi kilkanaście milionów funtów, co stawia to wydarzenie wśród najbardziej prestiżowych na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *