Legendarne filmy o kasynach i hazardzie

Świat hazardu i kasyn jest domem dla wielu ciekawych postaci – bukmacherów, oszustów, gangsterów, detektywów, tajemniczych pokerowych twarzy, rutyny, zawodowych hazardzistów, szefów kasyn i czarujących kobiet. Istnieją również ciekawe miejsca, takie jak egzotyczne instalacje lub zadymione bary nurkowe do logowania do kasyna. Myślimy o długich nocach, kieszeniach pełnych pieniędzy i stosach żetonów, hałasie kulki ruletki, spokojnych Rien ne va plus krupierów, passach szczęścia, ale także nieprzyjemnych passach pecha. Ale blichtr, przepych, bogactwo, luksus, aura tajemnicy, emocje i przestępczość, występek, chciwość, rozpacz i ruina łączą się w jednym. Twórcy filmowi są bardzo szczęśliwi, że mogą poczynić postępy w tym obszarze napięcia, a istnieje wiele filmów o kasynach, hazardzie i ludziach z tym związanych. Ale które warto obejrzeć?

WŁASNY MAHOWNY – NIC JUŻ NIE DZIAŁA

filmy o kasynach

Toronto, początek lat 80.: cichy, skromny bankier Dan Mahowny jest pracoholikiem i szybko zyskuje sławę w finansowym świecie metropolii. Współpracownicy i przełożeni uważają go za na tyle godnego zaufania, że potrafi szybko podejmować swobodne decyzje dotyczące kredytów i dużych sum pieniędzy. Nawet jego dziewczyna Belinda nie podejrzewa jednak, że Mahowny od wczesnej młodości był patologicznie uzależniony od hazardu i gra za pieniądze bankowe w kasynach amerykańskiego miasta hazardu Atlantic City, gdzie regularnie spędza wieczory przy stołach do gry. …

FRANKIE I JEGO WSPÓLNICY

Przebiegły Danny Ocean ma plan. Plan tak śmiały i spektakularny, że do jego realizacji potrzeba dziesięciu wspólników. Nie ma zbiegłych bandytów z lasów i łąk, ale raczej najlepsi w swoim fachu! Razem ze swoim przyjacielem Samem Danny podróżuje po całych Stanach Zjednoczonych, aby zebrać swoją „jedenastkę”: kilku odważnych starych towarzyszy z dywizji Sił Powietrznych, w której Danny również służył, eksperta od elektroniki, eksperta od materiałów wybuchowych… Dopiero gdy cała dziesiątka towarzyszy – broń gromadzą się w Las Vegas, Danny ujawnia swój plan: w sylwestra dokładnie o godzinie 00:01:38 on i jego zespół chcą jednocześnie obrabować pięć największych kasyn w mieście! Wydaje się, że to czyste szaleństwo, ale Danny rozpracował to wszystko szczegółowo.

GRA MOLLY: WSZYSTKO NA JEDNEJ KARCIE

filmy o kasynach

Molly Bloom to utalentowana młoda narciarka i wielka nadzieja USA na igrzyskach olimpijskich, jednak po poważnej kontuzji zmuszona jest porzucić karierę. Wkrótce potem Molly porzuca szkołę prawniczą i trafia do podziemnego świata pokera. Szybko zdaje sobie sprawę, że ma talent do organizowania nielegalnych konkursów i ostatecznie tworzy własny turniej pokerowy – początek długiej kariery. Klientelą Molly są wybitne twarze Hollywood, gwiazdy sportu, wpływowi biznesmeni, a także – choć Bloom o tym nie wie – rosyjska mafia. W rezultacie pewnego dnia wielkie interesy dobiegają końca – w środku nocy Molly zostaje aresztowana przez FBI. Jego jedynym sojusznikiem jest obrońca Charlie Jaffey. Podejrzewa, że Bloom kryje w sobie więcej, niż piszą tabloidy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *